טיפול ביופידבק

"השלווה מגיעה מבפנים, אל תחפש אותה בחוץ". בודהה​

ביופידבק או משוב ביולוגי היא טכניקה טיפולית שמאפשרת להבין ולווסת מצבים מנטאליים ורגשיים באמצעות ניטור (מדידה) של מדדים פיזיולוגים פשוטים כמו דופק לב, נשימה, טמפרטורה, רמות הזעה ועוד (באמצעות חיישנים רגישים בכף היד).
המדדים הפיזיולוגים משקפים את תגובת מערכת העצבים שלנו לסיטואציות חיצוניות, לרגשות שונים, למתח וחרדה, למחשבות וגם את קצב ואיכות ההתאוששות ממצבי סטרס ומשבר.
ידוע שמצבי סטרס ולחץ מתמשכים פוגעים ביכולת שלנו לחשוב בבהירות, לקבל החלטות, פוגעים בבריאות הפיזית והנפשית שלנו ולאורך זמן שוחקים את יכולת ההתמודדות וההתאוששות שלנו בזמני עומס וקושי.


בטיפול ביופידק נזהה ונלמד על הקשר בין אותם מצבים מנטליים ורגשיים שאתם חווים לבין תגובות הגוף שלכם, תלמדו ותתרגלו טכניקות לוויסות מערכת העצבים, כלומר לרגיעה גופנית ומנטלית שתאפשר חשיבה נינוחה יותר והתמודדות איכותית יותר במצבי לחץ ומשבר. טכניקת הביופידבק מגמישה ומייעלת את מערכת העצבים דבר שיאפשר לכם שליטה טובה יותר בביצועים ובתגובות שלכם ויביא ליותר תחושות של רווחה נפשית, רגיעה, שינה ובריאות טובה יותר ושיפור באיכות החיים.​

הגדרת הבעיה/קושי והמטרות


אבחון ראשוני של תגובות אוטומטיות


הבנת הקשר בין המצבים המנטליים והרגשיים לבין תגובות הגוף (באמצעות ניטור פיזיולוגי)


פיתוח מודעות לקשר הפיזי-מנטלי


לימוד ותרגול טכניקות וויסות בהתאמה אישית ובדיקת השפעתם על הגוף (הרפיית שרירים, טכניקות נשימה, מיקוד קשב, דמיון מודרך, מיינדפולנס...)


תרגול השליטה במצבים מנטליים ורגשיים ובחירת תגובה יעילה


הטמעת יכולת הוויסות בסיטואציות שונות ותחת לחץ


מצבים בהם טיפול ביופידבק נמצא יעיל: סטרס וחרדות, שיפור ביצועים, ניהול כעסים, הפרעות
שינה, מעי רגיז, ועוד מיגון בעיות בריאות פסיכוסומטיות.​

שלבי הטיפול:

פסיכולוגיית ספורט | ניהול לחצים וחוסן | NLP | איכות חיים

פולי רביד

פסיכולוגיית ספורט | ניהול לחצים וחוסן | NLP | איכות חיים​